Εγγραφές μαθητών Α’ τάξης 2024-25

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Δικαιολογητικά εγγραφής

1. Αίτηση εγγραφής (το έντυπο διατίθεται στο σχολείο)

2. Φωτοτυπία τη σελίδα του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού όπου φαίνονται τα εμβόλια με ταυτόχρονη επίδειξή του (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια

3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή – όχι κινητής τηλεφωνίας (επίδειξη πρωτοτύπου και φωτοτυπία εγγράφου).

4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (χορηγείται από το νηπιαγωγείο φοίτησης)

5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) υποβάλλεται συμπληρωμένο από την ημερομηνία εγγραφής μέχρι τέλους Σεπτεμβρίου (το έντυπο διατίθεται και στο σχολείο).

Προαιρετικά: Αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο (το έντυπο διατίθεται στο σχολείο)

Οι αιτήσεις υποβάλλονται καθημερινά στο Δημοτικό Σχολείο Αγιάσματος-Πηγών τις ώρες λειτουργίας του σχολείου.

Εκ της Διευθύνσεως

Εγγραφές μαθητών Α’ τάξης 2024-25