10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023

Παρασκευή 29/9/2023: Οι μαθητές μας συμμετείχαν με ζωντάνια και ενθουσιασμό στις αθλητικές δραστηριότητες που διοργανώθηκαν από τον γυμναστή μας στα πλαίσιο της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού το 2023. Η συμμετοχή τους αποτέλεσε μια ευκαιρία για την προώθηση της φυσικής δραστηριότητας και της υγιεινής ζωής στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού περιβάλλοντος.

Επιπλέον, θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες προς την ομάδα του Μακεδονικού Αγιάσματος για την ευγενική παραχώρηση του γηπέδου, που επέτρεψε στους μαθητές μας να ασκηθούν και να αναπτύξουν τις αθλητικές τους δεξιότητες σε ένα κατάλληλο περιβάλλον.